Niesamowite emocje towarzyszyły ostatniemu spotkaniu Memoriału Henryka Kruglińskiego. Zwycięski remis zanotowały miedziowe, zajmując pierwsze miejsce w turnieju!

Mecz zaczął się od szybkiego 2:0 dla Bayeru. Trzy kolejne bramki zdobyły miedziowe, wychodząc na pierwsze prowadzenie w meczu. Później byliśmy świadkami wymiany ciosów i wyrównanej gry, do dwudziestej minuty. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to popis Kim Naidzinavicius, co przełożyło się na wynik. Do przerwy ekipa z Bundesligi prowadziła 16:12.

Od początku drugiej połowy zaczęło się odrabianie strat przez podopieczne Bożeny Karkut. Kiedy w 50. minucie swoją piątą bramkę zdobyła Joanna Obrusiewicz było już tylko 20:21. W 51. minucie Bayer znów odskoczył, tym razem na trzy bramki. Lubinianki walczyły do końca o korzystny rezultat, co przyniosło efekt. Na trzy minuty przed końcem, po bramce Agnieszki Jochymek mieliśmy remis po 27, dający pierwsze miejsce w turnieju miedziowym. Emocje sięgnęły zenity w samej końcówce. Swoją szanse miały zawodniczki z Niemiec, jednak na wysokości zadania stanęła Monika Wąż. Zana Marić mogła zapewnić pierwsze miejsce miedziowym, jednak nie wykorzystała karnego. Dwadzieścia sekund przed końcem o czas poprosiła szkoleniowiec „Elfów”, ale w ostatniej miedziowe spisały się bardzo dobrze w obronie i zanotowały zwycięski remis!

MVP meczu: Sanja Premović (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Bayer Leverkusen 28:28 (12:16)

Zagłębie: Chojnacka, Wąż – Grzyb 4, Jochymek 4, Konofał, Lima 1, Marić 4, Milojević 2, Obrusiewicz 8, Paluch, Premović 5.

Bayer: Gajowych, Fehr – Seidel 1, Braun 9, Heldmann 3, Glankowicowa, Adams, Karolius, Naidzinavicius 7, Ruthenbeck, Burkholder 2, Schilk 3, Rode 3, Januskowa.

inf.:/zaglebie.lubin.pl