Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin mają za sobą ostatni mecz podczas Memoriału Henryka Kruglińskiego. Podopieczne Adriana Struzika pokonały Hypo Wiedeń.

Pogoń zaczęła od mocnego uderzenia i trzech bramek z rzędu. Po niespełna dziesięciu minutach o czas dla swojej drużyny poprosił Ferenc Kovasc. Wówczas wynik brzmiał 6:1 dla Pogoni. Po kwadransie gry przewaga szczecinianek wynosiła już siedem bramek – 11:4. Zespół ze stolicy Austrii w końcu się przebudził i zaczął odrabiać straty. Do przerwy to jednak Pogoń prowadziła dość wyraźnie 16:11.

W drugiej połowie Pogoń utrzymywała wyraźną przewagę, uzyskaną w pierwszej części spotkania. W ataku brylowały Małgorzata Stasiak i Patrycja Królikowska. Po drugiej stronie skutecznie grała Alzbeta Tothova. Pięć minut przed końcem ekipa z Wiednia przegrywała już tylko trzema bramkami 23:26. Spotkanie w ramach memoriał zakończyło się wynikiem 28:24.

MVP meczu: Małgorzata Stasiak

SPR Pogoń Baltica Szczecin – Hypo Wiedeń 28:24 (16:11)

Pogoń: Orowicz, Płaczek – Gadzina 3, Głowińska, Kochaniak , Koprowska 4, Kozłowska, Królikowska 6, Costa, Masna 1, Mocarz, Noga, Sabała 3, Stasiak 6, Szczecina 2, Yashchuk 1, Zimny 2.

Hypo: Flock, Hajgato – Dedic 1, Goricanec 3, Kovasc 4, Budecevic, Wess, Tothova 10, Vijunaite 1, Nagy, Mauler 2, Topić 3.

inf:/ zaglebie.lubin.pl