W ostatnim meczu pierwszego dnia Memoriału im. Henryka Kruglińskiego Metraco Zagłębie Lubin zmierzyło się z Hypo Wiedeń. Miedziowe nie dały szans rywalkom z Austrii.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia mistrzyń Austrii. Po kilku minutach było 5:1 dla Hypo. W 17. minucie wynik był już zupełnie inny, bo Zagłębie prowadziło 11:8. Do końca pierwszej połowy trwało punktowanie jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w Europie. Schodząc do szatni miedziowe wygrywały różnicą aż dziewięciu bramek.
W drugiej części meczu utrzymywała się wysoka przewaga podopiecznych Bożeny Karkut. Bramkę zdobyła nawet golkiperka miedziowych, Patrycja Chojnacka. Lubinianki wygrywały różnicą około dziesięciu trafień, wygrywając 33:24.

MVP meczu: Joanna Obrusiewicz (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Hypo Wiedeń 33:24 (20:11)

Zagłębie: Chojnacka 1, Wąż – Grzyb 5, Jochymek 3, Lima 1, Marić 4, Milojević 1, Obrusiewicz 8, Paluch, Premović 5, Robótka, Załęczna 4.
Hypo: Flock, Hajgato – Dedic 1, Goricanec 3, Kovasc 4, Budecevic 3, Wess, Tothova 2, Vijunaite 4, Nagy 3, Mauer 4.

inf:/zaglebie.lubin.pl